Rekordfegyverexport 2024-ben: az USA új csúcsra emelkedett a világpiacon, Ukrajna miatt
Fel vannak készülve, hogy a fegyverek eladása hosszútávon a globális biztonságra is hatással lesz.
Joáv Galant izraeli oktatási miniszter rendelkezése szerint többet nem adhatnak elő apartheidező „civilek” az iskolákban.
„Utasítottam az oktatási minisztérium főigazgatóját, hogy tiltsa be azoknak a szervezeteknek a belépését az izraeli iskolákban tartott előadásokra, amelyek Izraelt »apartheid államnak« nevezik vagy lekicsinyelik az izraeli hadsereg katonáit – különösen a katonai behívás előtt álló tanulók előtt” – írta Galant a Twitteren vasárnap.
A miniszter a Becelem nevű szélsőbaloldali emberi jogi szervezet múlt hét keddi jelentésére válaszolt, amely „apartheid államként” határozta meg Izraelt az arab kisebbséggel szembeni állítólagos megkülönböztetések miatt. „Az apartheid kifejezést a palesztinok már régóta használják elsősorban az 1967-ben elfoglalt területeken folytatott izraeli politika leírására, de az izraeli szervezetek mindeddig általában tabunak tekintették, és nem alkalmazták” – írta meg a Neokohn.
„Ez a helyes és szükséges döntés. Nem világos, hogy miért is fontolgatták a diákok előtt egy olyan szélsőséges szervezet bemutatását, mint a Becelem, amely abból él, hogy hazugságokat terjeszt, Izrael legitimitása ellen szól, és ösztönzi ellene a nemzetközi nyomást. Meg kell tiltani ennek a megvetendő szervezetnek a megjelentését az oktatási rendszerben. Ez a józan ész győzelme” – közölte a „Ha akarják” (Im Tircú) nevű jobboldali mozgalom az ügy kapcsán.